(044) 33-77-345
UKR RUS
Ваш кошик порожній
м.Київ, вул. Володимирська 91
Пн-Пт з 10-00 по 18-00

Технологія вирощування грибів на деревині

  • 06 March 2017 17:51:22
  • Comment : 0
  • Views: 10482
  • 0
 
Вона передбачає вирощування грибів у природних умовах, в основному на деревині (пнях і колодах) листяних порід.
З-за малих обсягів врожаю вона не дає серйозних комерційних результатів, але зате успішно застосовується в аматорському грибівництві. Ця технологія має сезонний характер (урожай в осінньо-весняний період) і залежність рівня і якості врожаю від природних кліматичних умов. При цьому витратна частина зведена до мінімуму, спеціальних знань і навичок не потрібно, і тому вона є ідеальним варіантом для грибівників-початківців-любителів.

Підходить деревина листяних порід і плодових дерев з корою, без гілок. Кора повинна бути непошкодженою, толстой, тому що вона перешкоджає втраті вологи і зростання конкурентних грибів.

Розміри колоди можуть бути різними, але для зручності краща довжина 30-50 см, діаметр 20-50 див. Чим товще колода, тим довше воно буде плодоносити.

Не можна використовувати хвойні породи дерев, так як смола, яка в них міститься, затримує ріст і розвиток міцелію. Придатна свіжозрубана деревина, без явних ознак зараження сторонніми грибами. При використанні більш сухої деревини її попередньо замочують на 2-3 дні у воді.

На приготованому колоді просвердлюють у шаховому порядку 20 отворів діаметром 10 мм і глибиною 5-6 см, не зачіпаючи серцевину по всій його поверхні.

Для проведення посадки вибирають чисте, закрите від протягів місце. Палички з міцелієм вставляють в отвори до упору і закривають пластиліном. Під час посадки стежать, щоб разом з міцелієм на деревину не потрапив сміття.

Міцелій швидше проростає при контрольованому мікрокліматі, ніж у природних умовах, тому заражені міцелієм колоди виставляють для проростання в сирому, захищеному від протягів і прямих сонячних променів приміщенні (підвал, сарай тощо).

Зверху колоди накривають вологою мішковиною або ставлять у чорний поліетиленовий пакет з отворами. Сприятливими умовами для проростання міцелію є постійно підтримувана вологість колоди протягом усього часу заростання і температура повітря в приміщенні 12-32°С. Чим нижче температура, тим повільніше буде відбуватися заростання, чим вище тим швидше. При температурі 20-30°С колода в середньому обростає за 2-3 місяці, при 14°С через 5-6 місяців, при 12°С – 8-12 місяців. При температурі субстрату (не повітря!) вище 34°С міцелій може загинути.

Колоди зарості якщо на поверхні, в місцях зараження, видно сліди міцелію. Коли колоди повністю покриються нальотом міцелію, їх висаджують на постійне місце плодоношення. Період з весни до осені вважається найбільш оптимальним для висадки грибниці в грунт.
----
Гриби не люблять дії прямих сонячних променів, тому місце для майбутньої грибниці вибирають затінене і добре утримує вологу (під кроною дерев, кущів або в тіні даху). Колода закопують на 2/3 у ямку, на дно якої вистилають зволоженим листям, тирсою або соломою. Зверху накривають вологою соломою. Оптимальна температура для утворення плодових тіл – від 10°С до 15°С.

У суху спекотну погоду пні і грунт навколо них щодня поливають, на зиму ж вкривають листям або соломою від морозу.

При сприятливих умовах (температура повітря не перевищує 16-20°С, вночі 6-12°С, вологість повітря до 80%) з'являться зачатки плодових тіл (примордії). Вони нагадують зерна проса, насипані маленькою купкою (зав'язь може налічувати близько 100 зачатків плодових тіл). Вже через 18-20 годин можна розрізнити капелюшки, а ще через 20-40 годин (в залежності від погодних умов) готові до збору гриби.

Гриби будуть рости кілька років в сиру, дощову погоду до повного руйнування деревини (від 3 до 7 років у залежності від щільності деревини). При затяжної осені урожай можна зібрати кілька разів. У природі врожайність залежить від погодних умов і становить приблизно 15-30% від маси пня.
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
Технологія вирощування грибів на деревині
 
Powered by SEO CMS PRO ver.: 11.10 (Professional) (opencartadmin.com)