Наявність: | Немає в наявності |
Виробник: | Futar |
Інші назви: глива лимонношляпкова, глива золотиста, гриб лимонник, ільмак, золотисто-гребінцевий устричний гриб, yellow oyster mushroom.
У природі трапляється у Східній Азії, зокрема в Японії та Китаї. Завдяки своєму яскравому забарвленню дуже популярна у грибоводів. За смаковими якостями і поживними властивостями подібна до гливи звичайної. Її м'якоть дуже ніжна і м'ясиста, з приємним грибним смаком і ароматом. З неї готують супи, пироги, її смажать і тушкують, а також сушать, маринують і солять. Як і інші види гливи, містить усі необхідні для організму людини речовини (білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни). Вирощувати лимонну гливу можна на колодах у саду, дотримуючись деяких особливостей: Восени, коли температура повітря стає 10-15 °C, колоду заносять на зиму в приміщення, з температурою не нижче +15 °C, а навесні знову висаджують у ґрунт. Для комфортного переміщення, колоду можна висаджувати не у відкритий ґрунт, а в місткість із торфом або землею. Урожайність 15-30% від маси деревини.
Зовнішній вигляд гриба може змінюватися залежно від природно-кліматичних умов і відрізнятися від представленого на фото.