Наявність: | Немає в наявності |
Виробник: | Futar |
Шиїтаке (лат. Lentinula edodes)
Інші назви: імператорський гриб, сіітаке, гриб сплячого будди
Гриб шиїтаке у жителів Китаю і Японії викликає асоціації з довголіттям і сексуальною активністю. Шиітаке використовують як лікувальний препарат широкого спектра дії вже майже 2 тисячі років. Гриб має чудовий смак, приємний аромат і дуже ніжну текстуру м'якоті. Відомо, що імператори Китаю вживали шиітаке в їжу, щоб продовжити свою молодість і вберегтися від багатьох захворювань. Речовини, які були виявлені в грибі, мають унікальний протипухлинний і противірусний ефект, який не має аналогів у рослинному світі. Ліки, які створені на його основі, застосовують у медицині для профілактики та лікування різноманітних захворювань. Гриб шиїтаке нормалізує роботу нервової системи, очищає кров, підвищує потенцію, чинить позитивний вплив у разі розсіяного склерозу, знижує рівень холестерину та цукру в крові, допомагає подолати алергію, а також сприятливо впливає на роботу людського організму. Нині відомі косметологічні концерни виготовляють із шиїтаке лікувальну косметику. Також, гриб використовують у кулінарії в різних країнах. Японцям подобається те, що гриб поглинає смак різних інших інгредієнтів, але при цьому зберігає їхні властивості. Європейцями цінується універсальність застосування гриба, а також його карамельний запах. Гриб шиітаке смажать на грилі, кладуть до різних гарячих страв, додають до різних приправ, супів і навіть напоїв. Гриб чудово поєднується з макаронами, м'ясом та овочами. Шиітаке потрібно вводити в раціон невеликими порціями, і вживати не більше 18 гр. сушених або 200 гр. свіжих грибів на день. Не рекомендуємо вживати гриби вагітним і жінкам, які годують груддю.
Вирощування шиітаке в домашніх умовах не складе особливих труднощів. Але потрібно знати, що міцелій шиітаке росте набагато повільніше, ніж, наприклад, міцелій гливи, і тому його значно важче захищати від конкуренції цвілі та бактерій. Урожайність становитиме 15-30% від маси деревини, а плодоношення триватиме від 3х до 7 років.
Зовнішній вигляд гриба може змінюватися залежно від природно-кліматичних умов і відрізнятися від представленого на фото.