Наявність: | Немає в наявності |
Виробник: | Futar |
Опеньок тополиний (лат. Agrocybe aegerita)
Інші назви: агроцибе, фоліота тополева, піоппіно
Агроцибе належить до дуже давніх культурних їстівних грибів. Відомо, що великі гурмани - римляни дуже цінували ці гриби, вони ставили їх поряд з трюфелями і білими грибами. У наші дні, агроцибе вирощують, в основному, на півдні Італії, де гриб відомий під назвою піопіно і дуже високо цінується. Поки гриб молодий, його капелюшок має темно-коричневий колір, оксамитову, сферичну структуру, потім у міру того, як гриб старішає, його капелюшок світлішає, сплощається і покривається сіточкою тріщин. Гриб росте на відмерлих листяних породах дерев, здебільшого на вербах і тополях, але також трапляється і на березах, бузині, в'язах, а також на фруктових деревах. До складу гриба входить метіонін - це незамінна амінокислота, необхідна для гарного росту і нормального обміну речовин. І в сучасній, і в народній медицині агроцибе вважається ефективним для лікування гіпертонії та хронічного головного болю. Гриб відомий як продуцент антибіотиків поліацетиленової природи, на основі опенька тополиного було розроблено комплексний препарат - агроцибін, який активно застосовується проти величезної групи бактерій і грибів. Також, з гриба агроцибе було виділено лектин, а він має протираковий ефект. Гриб має незвичну хрустку текстуру. Його широко вживають у їжу в Південній Європі, а особливу популярність він має на півдні Франції, де його вважають одним із найкращих грибів, і тому він займає частинку середземноморської кулінарної культури. Гриб використовують у приготуванні соусів до свинини, до різноманітних ковбасних виробів, а ще його подають із гарячою кукурудзяною кашею. Гриб агроцибе можна маринувати, заморожувати, консервувати і, звісно ж, сушити, а також з нього готують ароматні супчики. У холодильнику зібрані гриби можна зберігати не більше 7-9 діб.
Виростити опеньки на деревинах листяних порід зовсім не складно, і під силу кожному охочому. Плодоношення триває від 3 до 7 років, урожай становить 15-30% від маси деревини.
Зовнішній вигляд гриба може змінюватися залежно від природно-кліматичних умов і відрізнятися від представленого на фото.