Інсектицид СлизнеСТОП, фасування 30 г
Лімацид для боротьби зі слимаками та равликами.
Діюча речовина: метальдегід 60 г/кг.
Препаративна форма: гранульована приманка (ДП).
Період захисної дії: 3 тижні.
Класифікація ВООЗ: ІІІ клас (мало токсичний).
СлизнеСТОП - зупиняє слиз.
Культура |
Спектр |
Овочеві, плодові, декоративні та квіткові культури, виноград та ягідні |
Всі види слимаків і равликів (равлик облямований, сітчастий, рудий іспанський і рудий Аріон, смугастий садовий, блідий колійний, равлик польовий або пахітний, равлик великий, виноградний равлик) |
Сітчастий равлик завдає великої шкоди томатам, капусті, огіркам та полуницям. Садові равлики ушкоджують ніжні стебла квіткових і овочевих культур, але особливо люблять салат, капусту, солодкий перець, можуть надгризати навіть гарбуз. Равлик великий шкідник у овочесховищах, теплицях та льохах. Польовий равлик і Аріон рудий пожирають набряклі (готові до сходів) насіння і сходи овочевих і бобових (соя, сочевиця), зернових колосових (озима пшениця, жито, ячмінь) культур, а рудий іспанський, через свою обжерливість, їсть взагалі все їстівне, що трапляється їй на шляху.
Норми витрати: 30 г на 10 м².
Спосіб застосування: розсівання гранул по поверхні ґрунту в місцях скупчення, міжряддях, на доріжках.
Захисна дія: 3 тижні.
Садівників та городників равлики засмучують досить часто: вранці на вуличних, найстигліших ягодах суниці зяють широкі виїдені ямки.
Білі смужки засохлого слизу на листі теж свідчать, що тут бенкетували слимаки.
Основне призначення слизу равликів - постійне зволоження поверхні шкіри для збереження вологи та зниження температури тіла равликів у спеку. Хоча у слимаків є примітивні легені, дві третини дихання здійснюється через вологу шкіру. Тому висихання слизу призводить до загибелі слимаків від задухи, перегріву та зневоднення. Саме тому для контролю цих шкідників є ефективним препарат СлизнеСТОП, механізм дії якого спрямований на висушування слимаків після контакту з препаратом.
При контакті з тілом равлика або при потраплянні всередину метальдегід викликає параліч равлика та стимулює роботу численних слизових залоз. Равлик буквально «стікає» слизом і засихає. Крім того, гранули препарату мають виражені атрактантні (привабливі, притягуючі) властивості, равлики відчувають тягу до препарату на відстані до 0,5 м, активно шукають гранули і поїдають.
Пояснення чому Лімацид, а не Моллюскоцид.
Молюски - це біологічна група (клас - черевоногі), до них і кальмари, і каракатиці, і восьминоги відносяться, а препарати від слимаків називають Лімаціди - тобто ті, що діють на сімейство «лімацідів», до яких належать равлики та слимаки.