Наявність: | Немає в наявності |
Виробник: | Биохим-Сервис |
Препарат "Байкал ЕМ-1-У" містить велику кількість корисних ефективних мікроорганізмів (ЕМ). Його використання дасть Вам змогу: відновити родючість ґрунту, прискорити ріст і розвиток рослин, збільшити врожайність, отримати екологічно чисту продукцію з кращими смаковими якостями та зовнішнім виглядом, збільшити стійкість до несприятливих чинників, відмовитися від глибокої оранки, скоротити час приготування компостів і збільшити термін зберігання вирощеної продукції.
Рекомендації щодо застосування (перед застосуванням збовтувати, розводити у воді без хлору)
1. Підготовка ґрунту: а) осіння - після збирання врожаю обробити ґрунт розчином ЕМ-препарату з концентрацією 1:100 (1 л препарату на 100 л води) і нормою витрати 5000 л/га, (витрата ЕМ-препарату 50 л/га.) Після цього треба провести культивацію на невелику глибину; б) весняна - за 2-3 тижні до сівби при температурі ґрунту не нижче 10 °С розвести ЕМ-препарат у воді у співвідношенні 1:100 та обробити цим розчином ґрунт з нормою витрати 5000 л/га.
2. Підготовка насіння до посіву: Замочити насіння в розчині препарату в концентрації 1:1000 (столова ложка препарату на відро води), у співвідношенні 1:1 (1 кг насіння на 1 літр робочого розчину) Час замочування 1-2 години. Для зручності посіву насіння просушити в темному місці (без потрапляння прямих сонячних променів). Насіння зернових культур обробляти за допомогою машини ПС-10 з концентрацією розчину 1:10 і нормою витрати розчину 12 л/т насіння. Для насіння кукурудзи та соняшнику - 34 л/т (залежно від крупності насіння витрата може змінюватися). Якщо застосовувати спільно з 2% регулятором росту "Марс-1" - концентрація ЕМ-препарату 1:100. Для овочевих і сидеральних культур концентрація 1:500, норма витрати 6 л/т.
3. Підживлення розсади під час висаджування у відкритий ґрунт і догляд за рослинами: під час висаджування розсади машиною (СКН-4 та ін.) необхідно проводити полив ґрунту розчином ЕМ-препарату з концентрацією 1:1000 (1л препарату на 1000 л води). Після посадки рослини поливати розчином ЕМ препарату (1:1000) 1 раз на день, поки рослини не приживуться. У період росту зрошувати або поливати рослини розчином ЕМ-препарату один раз на 2 тижні з концентрацією розчину 1:1000 і нормою витрати 2-3 л/м2.
4. обприскування рослин: проводити за допомогою обприскувача (ОП-2000 та ін.) розчином концентрацією 1:1000 і нормою витрати препарату 5'л/га. Цю обробку необхідно проводити у вечірній час. Зберігати препарат у закритій тарі, в темному прохолодному місці, (бажано в холодильнику).
Приготований розчин ЕМ-препарату використати протягом трьох діб.
Додаткові рекомендації: Препарат ЕМ-5 готується на основі препарату "Байкал ЕМ-1-У" для профілактики і боротьби зі шкідниками та хворобами рослин.
Склад:
1 Вода - 6 л;
2. Поживні речовини (мед, цукор, патока, меляса, варення або повидло) - 1 кг;
3. Оцет столовий (9%) - 1 л;
4. Горілка (40°)-1л;
5. Препарат "Байкал ЕМ-1-У" - 1 л.
Приготування: розчинити поживні речовини у воді, додати оцет, горілку, препарат "Байкал ЕМ-1-У" і перемішати. Суміш перелити в харчову каністру, щільно закрити і витримати в темному місці за кімнатної температури 1 тиждень. У процесі приготування виділяються бульбашки газів, які необхідно видаляти, відкриваючи кришку. Через тиждень препарат готовий до використання.
Застосування ЕМ-5: для профілактики появи шкідників і хвороб обприскують рослини розчином 1:1000 (1 л препарату на 1000 л води) 1-2 рази на тиждень. Для боротьби зі шкідниками - обробляти щодня в концентрації 1:500 (2 л препарату на 1000 л води) до їх зникнення.
Зберігати ЕМ-5 у темному прохолодному місці не більше 3-х місяців.
ЕМ-компост приготований з препаратом "Байкал ЕМ-1-У" при внесенні в ґрунт насичує його поживними речовинами і корисними мікроорганізмами, що підвищує врожай у кілька разів.
Приготування ЕМ-компосту: використовують відходи тваринництва (гній), подрібнену солому, бадилля, бур'яни, харчові відходи тощо. При компостуванні великої кількості органіки, бульдозером формують бурт заввишки 2м, а його ширина і довжина довільна. Обробку проводять за допомогою гідрошприца. Для рівномірного розподілу розчину ЕМ-препарату (1:100) по всьому бурту, роблять 8 уколів на 1 т. бурту (1 укол -10л розчину). При пошаровій закладці бурту кожен шар обприскують розчином ЕМ-препарату (80 л розчину на 1 т компосту).
Аеробний компост. Термін повної готовності компосту - 1,5-2 місяці, однак, вносити в ґрунт його можна вже через тиждень. Компостний бурт, щоб уникнути пересихання, зверху вкривають ґрунтом або соломою. У процесі ферментації стежать за температурою бурта. При її підвищенні до 40°С необхідно проводити поливи водою. В іншому разі відбувається загибель частини мікроорганізмів, що знижує поживну цінність компосту. Анаеробний компост. Повне перетворення органіки в однорідну масу може тривати від 2 до 5 місяців. Використовувати компост можна вже через 2 тижні після закладання. Однак повний процес компостування збільшує поживну цінність. За цього способу компостування бурт укривають поліетиленовою плівкою, краї якої прикопують, що дає змогу максимально зменшити доступ повітря в компост.
Внесення. Під основний обробіток ґрунту (оранка) ЕМ-компост необхідно вносити 5 т/га та одночасно заробляти в ґрунт для меншої втрати азоту. ЕМ-компост, ферментований менше 1 місяця, вноситься тільки в прикореневу зону рослин.