Ще в Стародавньому Римі та Греції коренеплоди пастернаку використовували в їжу, з лікувальною метою і на корм худобі. А на європейському континенті його застосовували як основний харчовий продукт у зимовий період. Але з появою картоплі, яку завезли з Америки, пастернак поступово почали забувати. А дарма, адже такий овоч не лише смачний і поживний, а й має корисні речовини у своєму складі.
Сьогодні пастернак знову почав набувати особливого інтересу в людей, які піклуються про своє здоров'я. І це не дивно, адже овоч багатий великою кількістю корисних мікроелементів (натрій, магній, калій, залізо тощо), вітамінами та каротином. Він містить меншу частину крохмалю, ніж картопля. Застосовують пастернак за занепаду сил або у вигляді настою кореня - за статевих розладів. Також він чинить позитивну дію на травний процес.
Пастернак є дворічною рослиною. Стебло в нього - високе, шорстке та прямостояче. Коренеплід, який дозріває в перший рік - товстий і має біле забарвлення. На другий рік рослина зазвичай зацвітає і дає насіння. Смак у овоча - специфічний, солодкуватий, з дуже приємним і неповторним запахом. Існує думка, що пастернак виростити досить складно. Головна складність полягає в тому, що насіння овоча може не зійти. Важливо перевіряти термін придатності на упаковці з насінням пастернаку і купувати стільки, скільки Ви розраховуєте висадити, адже насіння цієї рослини зберігає схожість не більше двох років.
Фахівці рекомендують сіяти овоч ранньою весною на родючому пухкому ґрунті, який слід підготувати ще в осінній період. Для посіву найкраще вибрати ділянку, достатньо освітлену сонцем. Розпушування потрібно проводити регулярно, оскільки це стимулює ріст коренеплодів. Пастернак вимагає рясного поливу, якщо тривалий час була посуха. Але тривала надмірна волога може нашкодити овочу. Прибирати коренеплоди цієї рослини слід пізньої осені, оскільки вони набувають своїх цінних властивостей, коли залишаються в ґрунті до морозів. Для зберігання в зимовий період слід коренеплоди викопати, зрізати листя, трохи підсушити і відправити в підвал, де зберігати краще в трохи вологому піску.
З повним асортиментом видів насіння пастернаку Ви зможете ознайомитися на сторінках нашого сайту. Каталог інтернет-магазину "Семпочта" володіє наступними сортами цього овоча:
Також у нас Ви зможете придбати інше насіння і саджанці високої якості. Зручний інтерфейс сайту і докладний опис кожного товару дозволяє зробити Вам правильний вибір швидко і легко. Оформлення замовлення здійснюється як в онлайн-режимі, так і за телефоном, який вказується на сторінках порталу. Доставка здійснюється кур'єрською службою або компаніями вантажоперевезень "Нова Пошта", "Укрпошта" в будь-яке місто України. Відповідно до законодавчих актів України, насіння (як живий об'єкт) поверненню та обміну не підлягає. За детальною інформацією звертайтеся до менеджерів інтернет-магазину "Семпочта".