Насіння льону - це популярний товар у каталозі нашого інтернет-магазину. Якщо Ви живете в Україні в невеликому місті або селищі, то в нашому онлайн-магазині "Укрпошта" можете замовити і отримати поштою насіння льону за найкращими цінами в Києві та в регіоні Україна.
Насіння льону та його лікувальні властивості відомі людству здавна. Його вважають не тільки продуктом харчування, але й цілющим засобом для профілактики різного роду захворювань. Насіння льону поділяють на два підвиди: льон кучерявий і льон довгунець, який використовують переважно для пряжі.
Рослину льон вирощують для отримання насіння льону, яке зазвичай подрібнюють на борошно або готують лляну олію. Нерідко, льон вирощують як декоративну рослину в садах. Лляне борошно, що використовується при виробництві лляної олії, багате на білок і придатне для годівлі худоби, кроликів і риб.
Лляна олія є однією з найстаріших олій. Знайшла своє застосування не тільки в харчовій промисловості. Оброблену розчинником лляну олію використовували протягом багатьох століть як оліфу для забарвлення і лакування різних виробів із дерева.
Льон, також відомий як звичайний льон або лляне насіння, є представником роду Linum у родині Linaceae. Це харчова і волокниста культура, яка вирощується в багатьох, переважно прохолодних, регіонах світу.
Льон має високу міцність і стійкість до зношування. Волокна льону в два-три рази міцніші за бавовняні волокна. Крім цього, лляні волокна мають природним чином гладку і пряму структуру.
Текстильні вироби з льону широко відомі в багатьох країнах світу. Найчастіше використовується для виготовлення постільної, столової та нижньої білизни.
Культивовані рослини льону з тонкими стеблами можуть досягати до 1.2 м у висоту. Листя рослини тонке, має сірувато-зелене забарвлення. Довжина листя сягає 20-40 мм, ширина - близько 3 мм.
Квітки - з п'ятьма пелюстками, зазвичай мають блідо-блакитне забарвлення. Діаметр квітки рослини - 15-25 мм. Плід льону являє собою круглу суху капсулу діаметром до 9 мм, яка містить кілька насінин коричневих відтінків у формі яблучної кісточки.
Насіння льону дуже багате за хімічним складом, який охоплює близько двох десятків білків і амінокислот і близько сорока видів жирних кислот. До всього цього різноманіття додайте ще два десятки мінералів і близько двадцяти видів вітамінів.
Звичайно ж, на цьому перелік корисних речовин не закінчується. Але для загального розуміння картини і цього цілком достатньо.
Насіння льону містить у своєму складі речовини, необхідні для повноцінного функціонування органів людини.
Численні дослідження властивостей насіння льону засвідчили, що вживання лляного насіння і продуктів на його основі допомагають знизити загальний рівень холестерину в крові. Особливо це актуально і приносить велику користь жінкам і людям з високим рівнем холестерину.
Не менш цікавою і корисною виявилася властивість насіння льону знижувати артеріальний тиск. Так, дослідження показало, що споживання лляного насіння протягом більш ніж 3-х місяців призводило до невеликого зниження систолічного і діастолічного артеріального тиску.
Так само було доведено факт того, що насіння льону та його олія не токсичні для людини і визнані безпечними для споживання в невеликих кількостях. Але може бути токсичним у разі вживання у великих кількостях.